opp
soswdnr habitus fc fanimani zafos
Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych AMICUS w Policach


3.02.2016

Przy współpracy i dofinansowaniu ze Starostwa Powiatowego w Policach, w wysokości 10.000 zł, w roku 2015, odbyły się:
- Warsztaty „Moja biżuteria”
- Integracyjne Warsztaty Plastyczne
- Warsztaty florystyczno-rękodzielnicze
- Warsztaty majsterkowicza
- Warsztaty z embossingu i scrapbookingu
- Warsztaty taneczne
Łącznie we wszystkich warsztatach wzięło udział około 180 osób: dzieci i młodzieży z SOSW nr1 w Policach. Wszyscy mogli się nauczyć wielu nowych rzeczy, spędzić ciekawie czas i dobrze się przy tym bawić.zobacz


21.09.2015

„Wstęga Wisły”

Już po raz czwarty gimnajaliści uczestniczyli w wyjeździe będącym kolejnym, a zarazem ostatnim, etapem projektu „Wstęga Wisły”.Tym razem miejscem wyjazdu była Warszawa.
Projekt „Wstęga Wisły” zakładał odwiedzenie wszystkich najważniejszych miast polskich położonych nad najdłuższą w Polsce rzeką. Uczniowie zwiedzli najciekawsze zabytki Krakowa, Torunia, Gdańska i Warszawy. Brali udział w zajęciach muzealnych, pokazach i występach artystycznych. Istotnym elementem projektu było to, że to sami uczniowie, pod okiem opiekunów, organizowali te wyjazdy i byli odpowiedzialni za poszczególne ich elementy. Szukali środków transportu, miejsca noclegu, wybierali zabytki i zdobywali o nich informacje. W miarę możliwości samodzielnie przygotowywali posiłki.
W Warszawie uczniowie zwiedzili m.in: Zamek Królewski, Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy, Muzeum Powstania Warszawskiego, Warszawskie ZOO. Wyjazd był niebywałą okazją do zdobywania wiedzy o historii, kulturze i geografii naszego kraju. Miał również wpływ na kształtowanie postawy patriotyzmu i rozwijanie tożsamości narodowej.
Projekt „Wstęga Wisły” przez 4 lata był wspierany i współfinansowany przez Zarząd Powiatu Polickiego, Stowarzyszenie „Amicus”, prywatnych sponsorów oraz rodziców. Za współpracę w tym ważnym dla młodzieży aspekcie życia szkolnego bardzo serdecznie dziękujemy.zobacz


5.09.2015

„ZAFOS”

Przystąpiliśmy do Zachodniopomorskiego Forum Organizacji Socjalnych „ZAFOS”. Jest to sieć organizacji działających na polu pomocy społecznej, służące ludziom.


18.06.2015

„Rehabilitacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych”

W ramach realizacji projektu Rehabilitacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych, dofinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Policach odbyły się dwie imprezy z okazji Dnia Sportu:
Mistrzostwa SOSW nr 1 w Pływaniu, rozgrywane co roku jako podsumowanie osiągnięć uczniów. Udział w zawodach wzięło 83 uczniów Ośrodka. zobacz
Drugą imprezą był ogólnoośrodkowy Dzień Dziecka, w którym udział wzięli wszyscy wychowankowie w liczbie około 220. Była moc atrakcji, zawodów sportowych dla młodszych i starszych, zdrowy bufet, przedstawienia i pokazy tańców na wózkach. zobacz


1.06.2015

„Spotkanie pod Platanami”

Nasze stowarzyszenie po raz pierwszy wzięło udział w "Spotkaniu pod Platanami". To było już XIV spotkanie organizacji pozarządowych na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Pogoda dopisała. Było dużo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Podobała nam się organizacja tego spotkania i postaramy się za rok wziąć w takim spotkaniu udział. zobacz


14.05.2015

„54 Mistrzostwa Ośrodka w Tenisie Stołowym”

W dniu 13 maja 2015 roku odbyły się 54 Mistrzostwa Ośrodka w Tenisie Stołowym. W imprezie udział wzięło 20 uczniów ze szkół: SP, SPdP, Gimnazjum, LO i ZSZ. Zawody przebiegły w wesołej atmosferze i zgodnie z zasadą fair play.
Wyniki
Grupa I - chłopcy i dziewczęta – początkujący:
I m. Łączyńska Ewa
II m. Wróbel Kacper
III m. Traczykowski Mateusz
Grupa II - dziewczęta ZSZ + LO – zaawansowani:
I m. Synowiec Danuta
II m. Kiryjczuk Kornelia
Grupa III - chłopcy ZSZ + LO – zaawansowani:
I m. Mamot Krystian
II m. Lewanowicz Axel
III m. Małecki Jeremiasz
Mistrzem Ośrodka 2014/2015 został Krystian Mamot z klasy II ZSZ, a wicemistrzem Ośrodka Axel Lewanowicz z klasy III ZSZ. Zawody zorganizowała Pani Teresa Majewska.
Relacja foto z zawodów. zobacz


04.05.2015

„FaniMani”

Robisz zakupy w sklepach internetowych?
Możesz wspierać nasze Stowarzyszenie za każdym razem gdy robisz zakupy online.
Chcesz kupić artykuły spożywcze, książkę, ubrania, meble, sprzęt elektroniczny, a może jeszcze coś innego? Robiąc zakupy w jednym z ponad 400 współpracujących z Fundacją FaniMani, sklepów internetowych, wskazany procent wartości Twojej transakcji wraca do naszego organizacji w formie darowizny. I to nic Cię nie kosztuje!
Odwiedźcie poniższą stronę i zróbcie zakupy online. DZIĘKUJEMY!fanimani


30.04.2015

„Giełda Pracy”

Za nami Giełda Pracy dla Osób Niepełnosprawnych, która odbyła się w środę 29 kwietnia br. Organizatorem był Powiatowy Urząd Pracy w Policach. Współorganizatorzy to: SOSW nr 1 i nasze Stowarzyszenie. Gośćmi na giełdzie były władze Starostwa Powiatowego w Policach.zobacz


14.03.2015

„Goście z Kongsberg Maritime Poland Sp.z. o.o.”

W piątek 13 marca odwiedzili nas przedstawiciele firmy Kongsberg Maritime Poland Sp.z. o.o. Zwiedzili kompleks rehabilitacyjny i podarowali naszym podopiecznym komputery, które będą służyć do pracy na lekcjach. Dziękujemy w imieniu dzieci z SOSW nr 1 w Policach.zobacz


19.01.2015

„Integracyjne warsztaty plastyczne”

W minionym roku 2014, nasi podopieczni, dzięki dofinansowaniu przez Starostwo Powiatowe w Policach, uczestniczyli w różnych warsztatach.
W założeniach Warsztaty były adresowane do niepełnosprawnych wychowanków ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 w Policach oraz zaproszonych dzieci i młodzieży ze szkół z Polic i Szczecina. Niestety z uwagi na to, że przyznane środki na realizację projektu były znacznie niższe od wnioskowanych, adresatami warsztatów byli tylko uczniowie naszego ośrodka.
Ideą warsztatów było rozwijanie zainteresowań i zdolności twórczych dzieci i młodzieży. Zajęcia plastyczne są szansą na podjęcie działalności twórczej, na nadanie szerszego sensu swojemu istnieniu oraz na twórcze współdziałanie w grupie.
Głównym celem realizacji zadania było upowszechnianie kultury szczególnie wśród młodzieży niepełnosprawnej z SOSW nr 1 w Policach. Warsztaty miały na celu rozwijanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań plastycznych, wspieranie i promowanie twórczości plastycznej uczestników.
Kolejnym celem, realizacji tego zadania była rehabilitacja dzieci i młodzieży poprzez plastykoterapię. Terapia przez plastykę jest metodą prowadzącą do uspołecznienia. Sprzyja uczeniu się przez zdobycie nowych doświadczeń. Otwiera niepełnosprawnego na kontakt z innymi. Daje możliwość formułowania swojej wypowiedzi w sposób niewerbalny, a tym samym bezpieczny dla dziecka. Stanowi bezpieczny i akceptowany przez człowieka sposób wypowiedzi tego, co jest trudne do opisania słowami. Często staje się pretekstem do rozmów i dyskusji wokół tematu, który dana praca wyłania. Twórczość plastyczna jest próbą przełamania swoich barier i zahamowań oraz otwarciem na drugiego człowieka.
Celem warsztatów było również wzmocnienie poczucia własnej wartości, a także nauka twórczego myślenia, kształtowania umiejętności słuchania, współpracy w grupie, rozwijania fantazji i wyobraźni, pracy nad uświadomieniem swoich twórczych możliwości, odblokowanie spontanicznej aktywności.
Realizacja zadania rozpoczęła się we wrześniu 2014 roku zaproszeniem wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach do udziału w spotkaniach koła plastycznego. Podczas spotkań wychowankowie mogli rozwijać swoje zainteresowania plastyczne, poznawać różnorodne techniki plastyczne, rozwijać swoje zdolności manualne.
Kolejnym etapem realizacji zadania było ogłoszenie 20 października 2014r. konkursu plastycznego „Zima tez jest piękna”. Prace na konkurs zostały złożone u organizatorów do dnia 23.11.2014r. W konkursie plastycznym wzięło udział 52 osób, które wykonały ponad 60 prac konkursowych. Wszystkie prace zostały wyeksponowane w ośrodkowej stołówce. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie laureatów miało się odbyć podczas Warsztatów Plastycznych – Choinkowe Spotkanie.
W dniu 03.12.2014r. w naszym Ośrodku odbyły się warsztaty plastyczne. W warsztatach wzięły udział wszystkie osoby biorące udział w konkursie plastycznym „Zima tez jest piękna” oraz uczniowie biorący udział w spotkaniach kola plastycznego.
Warsztaty rozpoczęły się prezentację swojej własnej twórczości poetyckiej przez naszą wychowankę Weronikę Kuzio. Wiersze, które odczytała Weronika miały na celu wprowadzić młodzież uczestniczącą w warsztatach w atmosferę zbliżających się świąt oraz zimy. Po prezentacji wierszy rozpoczęła się część warsztatowa, podczas której dzieci i młodzież niepełnosprawna została zaproszona do wykonania ozdób choinkowych – bombki. Młodzież i dzieci wykonywali pracę indywidualnie. Każdy otrzymał styropianową kulę, z której wykonywał kolorową bombkę. Prace warsztatowe wyeksponowano na choince w szkolnej stołówce, którą wszyscy uczestnicy warsztatów wspólnie ubrali.
Po części warsztatowej nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Jury konkursowe wyłoniło laureatów:
I miejsce zajęła Weronika Apolinarek
II miejsce – Małgorzata Cieślak
III miejsce – Wiktoria Pokrzykowska.
Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody.
Z uwagi na wysoki poziom wykonanych prac Komisja dodatkowo wyróżniła 5 prac, których autorzy otrzymali dyplomy i drobne nagrody rzeczowe:
Adrian Halamus
Andrzej Barej
Patryk Łuczak
Dawid Sokołowski
Krystian Mamot
Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom z podziękowaniem za udział w konkursie plastycznym „Zima też jest piękna”. Wszyscy uczestnicy konkursu plastycznego otrzymali dyplomy (52 szt). Laureaci konkursu (pierwsze trzy miejsca) otrzymali nagrody rzeczowe. zobacz


19.01.2015

„Warsztaty florystyczne”

W minionym roku 2014, nasi podopieczni, dzięki dofinansowaniu przez Starostwo Powiatowe w Policach, uczestniczyli w różnych warsztatach.
Zajęcia odbywały się w czasie od 11 czerwca do 12 grudnia 2014. Wykonywane były prace rękodzielnicze z suchego i żywego materiału. Kurs przybliżył tradycyjne techniki naszych przodków. Młodzież nauczyła się wykonywać prace ze słomy, siana, z liści klonu. Komponować bukiety w wazonach, doniczkach i wieńce na floretach. Dowiedzieli się jak stosować poszczególne materiały, jak przygotowywać materiał i elementy dekoracyjne. Zajęcia odbywałyby się od 2 czerwca do 19 grudnia 2014r. po 2 godziny w tygodniu ( razem 40 godzin) z wyłączeniem wakacji. W każdej części przedstawione i omówione były techniki i metody wykorzystania materiałów. W części teoretycznej przedstawione były poszczególne metody i narzędzia do danej techniki. W części praktycznej wykonane zostały wyroby z siana, słomy, kompozycje dekoracyjne.
Adresatem warsztatów były osoby niepełnosprawne ruchowo i z niepełnosprawnością intelektualną z Gimnazjum Specjalnego oraz Szkoły Podstawowej Specjalnej przy SOSW nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo. W warsztatach wzięło udział 20 uczestników. zobacz


19.01.2015

„Warsztaty z rękodzieła”

W minionym roku 2014, nasi podopieczni, dzięki dofinansowaniu przez Starostwo Powiatowe w Policach, uczestniczyli w różnych warsztatach.
Kurs był podzielony na dwie części: teoretyczną oraz praktyczną, prowadzoną metodą warsztatową. Uczestnicy dowiedzieli się jak stosować poszczególne materiały, jak przygotowywać przedmioty do ich metamorfoz, jak malować, komponować papierowe motywy, jak przyklejać oraz wykańczać prace. Zajęcia odbywały się od 2 czerwca do 19 grudnia 2014r. po 2 godziny w tygodniu (razem 40 godzin) z wyłączeniem wakacji. W każdej części przedstawione i omówione zostały techniki i metody wykorzystania materiałów. W części teoretycznej przedstawione były poszczególne metody i narzędzia do danej techniki. Natomiast w części praktycznej będziemy ozdabiać przedmioty.
W warsztatach udział brali uczniowie niepełnosprawni ruchowo i z niepełnosprawnością intelektualną ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy i Gimnazjum Specjalnego przy SOSW nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo. W warsztatach wzięło udział 20 uczestników. Uczestnicy byli w wieku od 18 do 23 roku życia. zobacz


9.12.2014

„Zawody pływackie”

W dniu 7 grudnia 2014 odbyły się już XX Wojewódzkie Integracyjne Zawody Szkół i Ośrodków Specjalnych w Pływaniu. Zobacz sprawozdanie z tych zawodów (pobierz) Jak walczyliśmy możemy zobaczyć na zdjęciach. zobacz


21.11.2014

„Bal do kapelusza”

V „Bal do kapelusza” za nami. Dziękujemy wszystkim gościom i sponsorom. Bawiliśmy się bardzo dobrze. Jak bawiliśmy się możemy zobaczyć na zdjęciach. zobacz


17.10.2014

„Bal do kapelusza”
07.09.2014

„Piknik OPP”

VII Piknik OPP za nami. Braliśmy udział i dobrze się bawiliśmy.
Relacja foto:zobacz25.06.2014

„Rehabilitacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych”

W ramach projektu Rehabilitacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych, finansowanego z dotacji Starostwa Powiatowego w Policach, zorganizowano Dzień Sportu w SOSW nr 1. Odbyło sie to w dniu 24 czerwca 2014r. Udział w różnego rodzaju grach i zawodach sportowych wzięli udział wszyscy wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Pogoda dopisała i humor uczestników też, wszyscy dobrze się bawili.
Relacja foto:zobacz

12.06.2014

„Podziękowanie”

Z okazji 55-lecia SOSW nr 1 w Policach nasze Stowarzyszenie otrzymało podziękowanie od Dyrekcji Ośrodka.
08.06.2014

„Kiermasz prac za nami”

Kiermasz za nami. Dochód z kiermaszu to 225,00 zł. Dziękujemy za odwiedziny u nas i za zakupy.
Relacja foto z tych wydarzeń:zobacz


30.05.2014

„Kiermasz prac”

W dniach 1 i 3 czerwca br., na terenie SOSW nr 1 w Policach organizujemy kiermasz prac wykonanych przez wychowanków Ośrodka. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia nas. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom niepełnosprawnym.


20.05.2014

„53 Mistrzostwa SOSW nr 1 w Tenisie Stołowym”

Pod patronatem „Amicusa”, w dniu 14 maja 2014r odbyły się już 53 Mistrzostwa SOSW nr 1 w Tenisie Stołowym.
Relacja foto z tych wydarzeń:zobacz


12.04.2014

„Targi pracy”

Byliśmy współorganizatorem, w dniu 10 kwietnia 2014, wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy w Policach i Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Policach, konferencji „Rola organizacji pozarządowych we wspieraniu i aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych”. Udział w konferencji wzięli przedstawiciele Urzędu Pracy w Policach i w Szczecinie, Międzygminnego Zakładu Aktywności Zawodowej i Fundacji Ośrodka Doskonalenia Kadr w Policach.
W dniu 11 kwietnia odbyły się Targi Pracy dla Osób Niepełnosprawnych z udziałem pracodawców i przedstawicieli ZUS, KRUS, Inspekcji Pracy, Urzędu Pracy w Policach i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach.
Relacja foto z tych wydarzeń:zobacz


20.01.2014

„Zakup wózków”

W grudniu roku 2013 pomogliśmy sfinansować zakup wózków inwalidzkich dla naszych podopiecznych: wózek tradycyjny dla Adama B. i wózek elektryczny dla Kasi K. więcej »


10.01.2014

„Warsztaty Rękodzielnicze dla Młodzieży”

Od czerwca do grudnia odbyły się „Warsztaty Rękodzielnicze dla Młodzieży”, w ramach projektu „Wszechstronne działania służące rehabilitacji osób niepełnosprawnych z ośrodków szkolno-wychowawczych na terenie Powiatu Polickiego” finansowanego przez Starostwo Polickie. Uczniowie uczyli się wykonywać prace z filcowania, decoupage i biżuterię z koralików. Zajęcia bardzo podobały się uczestnikom. A oto ich prace.zobacz


10.12.2013

„XIX Wojewódzkie Integracyjne Mistrzostwa Szkół i Ośrodków Specjalnych w Pływaniu”

Celem Zawodów było popularyzowanie pływania w środowisku uczniów szkół specjalnych, podnoszenie ich sprawności, a także integracja tych środowisk.
Głównym organizatorem jest SOSW nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych AMICUS. Pomoc w organizacji udzieliły Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza, Powiat Policki, Pracownia Ortopedyczna ORTOFACH, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sz-nie,Wydział Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia US, Wydział Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii o/Szczecin, Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy, Contra Wielowscy i Cukiernia IZYBAR.
Zawody odbyły się pod patronatem Starosty Polickiego.
Zawody odbyły sie na 25-metrowej pływalni Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza przy ul. Siedleckiej 6, dnia 08 grudnia 2013r. W zawodach uczestniczyły reprezentacje szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych poszczególnych placówek specjalnych. Ogółem 9 placówek – ponad 150 uczestników.
1. SOSW Nr 1 DNR
2. SOSW Dzieci Niesłyszących
3. SOSW Tanowo
4. SOSW Dzieci Słabo Słyszących
5. SOSW Koszalin
6. PSOUU Police
7. MOW Trzebież
8. SOSW Suliszewo
9. SP 21 Szczecin
Zawodniczki i zawodnicy startowali następujących konkurencjach:
Styl dowolny 25m
Styl dowolny 50m
Styl grzbietowy 50m
Styl dowolny 100m
Styl grzbietowy 100m
Sztafeta 4 x 50m stylem dowolnym
Na początku zawodów płynęły dzieci najbardziej poszkodowane z SOSW Nr 1 DNR często przy pomocy przyborów pływackich na dystansie 25m oraz asystentów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie (słuchaczy w zawodzie technik masażysta), których umiejętności pływackie nie pozwalają jeszcze na branie udziału w rywalizacji sportowej. Swoje słabości pokonało na zawodach łącznie 82 uczniów Ośrodka.
Zawody zostały przeprowadzone zgodnie z przepisami PZP seriami na czas. Role sędziów mierzących czas na torach pełnili studenci Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego (opiekun prof. Joanna Kruk).
Zawody poprowadził Artur Jędruch, który był jednocześnie lekarzem zawodów. Sędzia główny Marcin Hawrylak, sędzia startowy Kamil Bieniek, sędzia skrutacyjny – Marek Dybiżbanski, sekretariat zawodów - Monika Musztafaga. Dla zwycięzców wręczono: puchary, medale, nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez Powiat Policki, Stowarzyszenie Amicus, SOSW Nr 1 DNR, ORTOFACH - Sięgnij po Pomoc i CONTRA – Wielowscy Police. Nagrody wręczali zaproszeni goście, min.: Starosta Powiatu Polickiego Pan Leszek Guździoł, Dyrektor SOSW nr 1 DNR Pani Mariola Dudczak wraz z Wicedyrektor: Wiesława Brzyncka, Małgorzata Gredowicz – dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, prof. Joanna Kruk – przedstawiciel Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego, Rafał Lasecki - przedstawiciel firmy Ortofach. Na zakończenie każdy uczestnik zawodów otrzymał od św. Mikołaja (w którego wcielił się słuchacz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie), paczkę ze słodyczami, słodki piernik ufundowany przez Powiat Policki oraz okolicznościowa koszulkę.
Zawody zorganizowali i przeprowadzili pracownicy Kompleksu Rehabilitacyjnego SOSW Nr 1 DNR. Czynną pomocą, w przeprowadzeniu zawodów, był udział w charakterze wolontariuszy słuchaczy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie w zawodzie technik masażysta pod kierunkiem Marcina Hawrylaka, którzy opiekowali się niepełnosprawnymi zawodnikami, oraz pomagali wkładaniu i wyciąganiu z basenu. Pomoc zapewnili też studenci Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego - kierunek Fizjoterapia pod kierunkiem Agnieszki Turon i Pawła Cichockiego, Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii Wydział Zamiejscowy Szczecin – kierunek Fizjoterapia pod kierunkiem Dominiki Stepkowskiej, studenci Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia US w Szczecinie pod kierunkiem prof. Joanny Kruk. W pracach komisji sędziowskiej pomagały także uczennice Gimnazjum nr 12 ze Szczecina. W sumie zaangażowanych było 60 wolontariuszy.
Najmłodszy zawodnik – Krzysztof Gendek (SOSW Nr 1 DNR)
Najmłodsza zawodniczka – Martyna Olczyk (SOSW Nr 1 DNR)
Najlepszy pływak kategoria szkoła podstawowa – Patryk Gruszewski (SOSW Dzieci Niesłyszących)
Najlepszy pływaczka kategoria szkoła podstawowa – Nikola Lisiak (SOSW Nr 1 DNR)
Najlepszy pływak kategoria szkoła ponadpodstawowa – Patrycja Apolinarek (SOSW Nr 1 DNR)
Najlepszy pływaczka kategoria szkoła ponadpodstawowa – Kacper Mientki (SOSW Dzieci Słabo Słyszących)zobacz


27.10.2013

„Jesienne warsztaty plastyczne”

W ramach realizacji projektu „Wszechstronne działania służące rehabilitacji osób niepełnosprawnych z ośrodków szkolno-wychowawczych na terenie Powiatu Polickiego” finansowanego przez Starostwo Polickie, w dniu 25.10.2013 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym Nr 1 Dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach odbyły się Jesienne Integracyjne Warsztaty Plastyczne. Ideą warsztatów było rozwijanie zainteresowań i zdolności twórczych dzieci i młodzieży. Zajęcia plastyczne są szansą na podjęcie działalności twórczej, na nadanie szerszego sensu swojemu istnieniu oraz na twórcze współdziałanie w grupie. więcej »


26.10.2013

„Integracyjne warsztaty taneczne - You Can Dance V”

26.10.2013, w ramach projektu finansowanego przez Zarząd Powiatu w Policach, odbyły się V Integracyjne Warsztaty Taneczne zorganizowane przez p. Ewę Bieniek i p. Agnieszkę Sękowską-Jakubowską. Podczas imprezy wychowankowie brali udział w konkursie tanecznym do muzyki filmowej. Występy uczestników oceniało profesjonalne jury: tancerze ze szkoły Latino Vibe p. Kasia i Michał Janeczko. I miejsce zajęła Laura Hanisz, która zatańczyła do muzyki z filmu Kochaj i Tańcz, II miejsce zajęła Ola Wanago, a III miejsce zdobyli egzekwo Sebastian Dudzik i Ania Gruszka. Wyróżnienie otrzymał również zespół w składzie Ewa, Aleks Wolny, Kondrad Wojciechowski oraz Iwonka Stryjska. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, a laureaci statuetki Oskara. Podczas warsztatów wystąpił także gościnnie zespół Luz Control z Polic. Po części konkursowej odbyły się warsztaty z salsy prowadzone przez p. Kasię i Michała Janeczkozobacz


30.06.2013

„Wszechstronne działania służące rehabilitacji osób niepełnosprawnych z ośrodków szkolno-wychowawczych na terenie Powiatu Polickiego”

W ramach realizacji projektu „Wszechstronne działania służące rehabilitacji osób niepełnosprawnych z ośrodków szkolno-wychowawczych na terenie Powiatu Polickiego” finansowanego przez Starostwo Polickie, zorganizowano VII Integracyjny Przegląd Teatralny – „Trendy Eko-niedaleko”. Udział w nim wzięły zespoły dzieci i młodzieży z Ośrodków Specjalnych i przedszkoli z Polic i Szczecina.zobacz
W ramach tego samego projektu zorganizowano „Dzień Sportu” dla dzieci i młodzieży SOSW nr 1 w Policach.zobacz
Odbyła się także wycieczka do Torunia „Gotyk na dotyk”. Wzięły w niej udział dzieci i młodzież z SOSW nr 1. 


22.05.2013

Targi Pracy

Z okazji Dni Osób Niepełnosprawnych, na terenie SOSW nr 1, zorganizowano cykl imprez. Organizatorami byli Powiatowy Urząd Pracy, Starostwo Polickie, SOSW nr 1 i nasze Stowarzyszenie. W ramach obchodów zorganizowano: Konferencję „Rehabilitacja zawodowa na polickim rynku pracy”, „Powiatowe Targi Pracy dla Osób Niepełnosprawnych”, oraz piknik powiatowy organizacji pozarządowych zajmującymi się osobami niepełnosprawnymi, zobacz
połączony z „Animals Day”. zobacz


16.05.2013

Mistrzostwa Ośrodka w Tenisie Stołowym

Pod patronatem „Amicusa”, w dniu 15 maja 2013r odbyły się Mistrzostwa Ośrodka w Tenisie Stołowym.
Zobacz relację fotograficzną z imprezy. zobacz


04.04.2013

Wózek dla Piotrka

W roku 2012 dofinansowaliśmy zakup wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym dla naszego podopiecznego, ucznia SOSW nr 1 w Policach, Piotra Siekierzyńskiego. Umożliwiło mu to samodzielne poruszanie się, bez pomocy osoby towarzyszącej.
25.03.2013

„Kiermasz Wielkanocny”

Nasze Stowarzyszenie wzięło udział w Kiermaszu Wielkanocnym zorganizowanym przez Sektor 3 Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Policach. więcej »


10.03.2013

„Wielka Domówka”

Na imprezie „Wielka Domówka” w Klubie PINOKIO w Szczecinie, w dniu 28 lutego 2013r, przeprowadzono zbiórkę na rzecz naszego Stowarzyszenia. więcej »


27.01.2013

Cegiełki na busa

W roku 2012, od czerwca do grudnia Stowarzyszenie prowadziło sprzedaż cegiełek. W wyniku sprzedaży zebrano 840,00 zł. Zebrane w ten sposób fundusze będą przeznaczone na zakup busa do przewozu osób niepełnosprawnych.
25.01.2013

Integracja poprzez rekreację i sport przez cały rok

Podsumowanie wykonania zadania publicznego pn. „Prowadzenie różnorodnych form rehabilitacji społecznej, w tym edukacyjnej, kulturalnej i krajobrazowo-turystycznej dzieci i młodzieży niepełnosprawnej przebywającej w ośrodkach szkolno-wychowawczych na terenie Powiatu Polickiego” w okresie od 28.05.2012r. do 31.12.2012r. wspieranego finansowo przez Starostwo Powiatowe w Policach. Organizatorem wszystkich imprez było Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Amicus” w Policach.  więcej »


14.12.2012

XVIII Wojewódzkie Integracyjne Mistrzostwa Szkół i Ośrodków Specjalnych w Pływaniu - Police 2012

Zawody odbyły się 09.12.2012 roku. Celem Zawodów było popularyzowanie pływania w środowisku uczniów szkół specjalnych, podnoszenie ich sprawności, a także integracja tych środowisk. Głównym organizatorem jest SOSW nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych AMICUS oraz IUKP „WODNIK”. Pomoc w organizacji udzieliły Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy, Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza, Powiat Policki, Zakład ortopedyczny ORTOFACH i Fundacja Sięgnij po Pomoc, Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych w Szczecinie, Wydział Kultury Fizycznej i Sportu US, Wydział Nauk o Zdrowiu PUM, Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii o/Szczecin, Julita i Andrzej Wielowscy CONTRA. Zawody odbyły sie pod patronatem Starosty Polickiego.  więcej »


27.11.2012

Już się odbył Charytatywny Bal „Do kapelusza”

23 listopada 2012 roku w Klubie Nauczyciela w Policach odbył się „BAL DO KAPELUSZA”. To już czwarta taka impreza charytatywna, której celem jest zbieranie pieniędzy na realizację statutowych celów naszego Stowarzyszenia. W tym roku zbieraliśmy fundusze na zakup busa dla naszych wychowanków. więcej »


15.10.2012

Charytatywny Bal „Do kapelusza”Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „AMICUS” z siedzibą w Policach organizuje Charytatywny Bal „Do kapelusza”, który odbędzie się 23 listopada 2012 roku w Klubie Nauczyciela w Policach.

Wszystkie środki pieniężne pozyskane z tego przedsięwzięcia zostaną przeznaczone na działalność statutową, jaką jest wsparcie finansowe i rzeczowe dzieci i młodzieży z SOSW nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach.

Serdecznie zatem zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy, a tym samym do wsparcia naszych niepełnosprawnych podopiecznych.


10.10.2012

Polish Integration ProjectPolish Integration Project to organizacja mająca swoją siedzibę w Chicago, której celem jest konsolidowanie polskiej społeczności, a dzięki temu, wspieranie się na wielu płaszczyznach; zarówno prywatnych, jak i zawodowych.

Marcin Biela i Marta Zawadzka, którzy reprezentują PIP, założyli sobie, że ta grupa ma być wspólną przestrzenią, w której będą realizowane pomysły oraz projekty różnych działań, a także oferowana będzie wzajemna pomoc.

Dlatego też Polish Integration Project wspiera wszelkie inicjatywy społeczno-kulturalne upowszechniające i promujące polskie dziedzictwo wśród Polonii oraz obcokrajowców, integrując wewnętrzne społeczności polonijne z lokalnymi środowiskami niepolskimi. Ważne, że ta organizacja stawia sobie również za cel to, aby stale promować działalność edukacyjną i wychowawczą.

Piszemy o tym dlatego, ponieważ na pierwszej inauguracyjnej imprezie Polish Integration Project, która odbyła się 28 września 2012 roku w Chicago, dzięki niewątpliwemu wysiłkowi i zaangażowaniu wielu osób, udało się zebrać podczas loterii fantowej kwotę 588 $, która zasiliła konto Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych AMICUS w Policach. Pieniądze te wspomogą działania statutowe naszej organizacji.


14.09.2012

„Jesteśmy i działamy”

Hasło „Jesteśmy i działamy” już od siedmiu lat patronuje Piknikowi Organizacji Pozarządowych, którego celem jest promowanie organizacji pozarządowych działających na terenie Gminy Police.  więcej »


20.06.2012

„XV POLICKI INTEGRACYJNY FESTIWAL PIOSENKI”

XV POLICKI INTEGRACYJNY FESTIWAL PIOSENKI pod hasłem „Moja piosenka” odbył się 14 czerwca 2012r. w leśnym amfiteatrze naszego Ośrodka.
Organizatorem imprezy były SOSW Nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „AMICUS”.
W festiwalu wzięło udział 7 placówek: Landesschule für Kőrperbehinderte Neubrandenburg, SOSW nr 1 Szczecin, SP nr 1, PP nr 6 i 8, SOSW nr 2, SOSW nr 1 Police.  więcej »


26.05.2012

V Integracyjny Przegląd Teatralny „ Podróże Małe i Duże”

Głównym celem realizacji imprez typu Integracyjny Przegląd Teatralny jest upowszechnianie kultury oraz ochrona tradycji szczególnie wśród młodzieży niepełnosprawnej powiatu polickiego oraz regionu zachodniopomorskiego. Organizacja V Integracyjnego Przeglądu Teatralnego miała także na celu upowszechnienie kultury wśród tych mieszkańców Polic, którzy zgromadzili się na widowni w Miejskim Ośrodku Kultury.  więcej »


20.05.2012

Warsztaty taneczne

19 maja 2012 odbyły się IV Integracyjne Warsztaty Taneczne zorganizowane przez p. Ewę Bieniek we współpracy z Magdalenę Pyfel, Annę Świeczyńska, Karoliną Bajer i Adrianem Bieniek. W tym roku motywem przewodnim imprezy było hasło „Tanecznym krokiem przez kontynenty”.  więcej »


18.05.2012

51 Mistrzostwa Ośrodka w Tenisie Stołowym

Dnia 16 maja 2012 r. w SOSW Nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach odbyły się 51 Mistrzostwa Ośrodka w Tenisie Stołowym. W turnieju uczestniczyło 22 uczniów ze wszystkich szkół naszego Ośrodka. Zawody przebiegały w atmosferze sportowej rywalizacji. Sponsorem nagród było nasze Stowarzyszenie "Amicus".  więcej »


16.05.2012

Dzięki ofiarności pracowników SOSW nr 1 i hojności zewnętrznych ofiarodawców sfinansowaliśmy zakup sprzętu ortopedycznego dla naszych wychowanków: protezę dla Patrycji i wózka inwalidzkiego dla Przemka.

  


28.04.2012

Giełda pracy

„Niepełnosprawny, ale sprawny zawodowo”. Pod takim hasłem w dniu 26 kwietnia 2012 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo im. Marii Grzegorzewskiej w Policach rozpoczęła się VI Giełda Pracy dla Osób Niepełnosprawnych. Warto zaznaczyć, że impreza ta skierowana była szczególnie do pracodawców, którzy zatrudniają lub chcą zatrudnić osoby niepełnosprawne, a także do organizacji i urzędów, które niosą pomoc osobom niepełnosprawnym poszukującym pracy.  więcej »


29.03.2012

Konkurs „Pomaganie wzmacnia 2011”

W dniu 28 marca zostały ogłoszone wyniki dorocznego konkursu pn. „Pomaganie wzmacnia 2011”. Konkurs jest organizowany przez Policką Inicjatywę Społeczną "IMPULS" już od pięciu lat. Na gali finałowej w MOK-u nasze Stowarzyszenie otrzymało wyróżnienie z rąk starosty Polickiego Leszka Góździoła, w kategorii „Warte naśladowania”.
25.03.2012

MÓJ KRAJ W TWOICH OCZACH

22 marca 2012 w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach zrealizowana projekt współfinansowany przez Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania ze środków Polsko Niemieckiej Wymiany Młodzieży oraz Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Amicus”.  więcej »


03.02.2012

Bal „Do kapelusza”

Już po raz trzeci odbył się „BAL DO KAPELUSZA”. Ta impreza charytatywna odbywa się z inicjatywy zespołów muzycznych: THE BASSON, ERA BAND, VIM, które grają nieodpłatnie na naszym balu. W trakcie zbierają też datki „do kapelusza” na potrzeby naszego Stowarzyszenia. Salę nieodpłatnie udostępnił hotel „DOBOSZ”.  więcej »


28.11.2011

Imprezy sportowe

W bieżącyn roku realizowaliśmy cykl imprez sportowych, dofinansowanych przez Starostwo Powiatowe w Policach. W ramach cyklu zorganizowano: Mistrzostwa SOSW nr 1 w tenisie stołowym,
Mistrzostwa w unihokeju,
Mistrzostwa SOSW nr 1 w Pływaniu,
Dzień Sportu.
Ostatnia impreza z tego cyklu odbędzie się w grudniu. Będą to Wojewódzkie Mistrzostwa Ośrodków Specjalnych w Pływaniu. Koordynatorem powyższych imprez jest p. Marcin Hawrylak  więcej »


25.11.2011Charytatywny Bal „Do kapelusza”

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „AMICUS” z siedzibą w Policach organizuje Charytatywny Bal „Do kapelusza”, który odbędzie się 28 stycznia 2012 roku w Hotelu Dobosz w Policach.

W czasie trwania imprezy, przy wtórze muzyki zespołów „The Basson”, „Era Band” oraz „Vim”, przewidziane są liczne atrakcje. Należeć do nich będą min. konkursy z nagrodami oraz aukcje prac wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo im. Marii Grzegorzewskiej w Policach.

Wszystkie środki pieniężne pozyskane z tego przedsięwzięcia zostaną przeznaczone na działalność statutową, jaką jest wsparcie finansowe i rzeczowe dzieci i młodzieży z SOSW nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach.

Serdecznie zatem zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy, a tym samym do wsparcia naszych niepełnosprawnych podopiecznych.


18.10.2011

Wózek dla Daniela

Wspólnie ze starostwem Powiatowym w Policach Stowarzyszenie zrealizowało projekt dostosowania wózka inwalidzkiego dla dziecka niepełnosprawnego – mieszkańca Powiatu Polickiego, ucznia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach, Daniela Banasia.  więcej »


15.10.2011

Współpraca z adwokatami

W marcu 2011r. Stowarzyszenie podpisało umowę o współpracy ze Stowarzyszeniem Aplikantów Adwokackich RP w Szczecinie.  więcej »


10.10.2011

Zakupy za 1%

Fundusze otrzymane z wpłat z 1% podatku, za rok 2010, przeznaczyliśmy na zakup urządzeń do obsługi i rehabilitacji naszych podopiecznych.  więcej »


01.10.2011

Sprawozdanie z działań edukacyjno-rehabilitacyjnych
(I półrocze)

Po raz kolejny Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Amicus” w Policach złożyło ofertę na konkurs odnośnie realizacji zadania publicznego wspieranego przez Urząd Gminy w Policach i Starostwo Powiatowe: Działania edukacyjne i rehabilitacyjne na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej ruchowo. W ofercie zostały przedstawione tak interesujące zadania oraz formy ich realizacji, że Stowarzyszenie konkurs wygrało. Urząd Gminy w Policach wraz ze Starostwem Powiatowym, ze środków publicznych, przyznało dotację dla Stowarzyszenia na realizację zadania 4.000 złotych, a Stowarzyszenie „Amicus”, w ramach wkładu własnego, 400 złotych. Przyznane środki finansowe zostały wykorzystane na realizację następujących imprez integracyjnych /I półrocze 2011/:  więcej »


© md 2011